Kayah i KęKę “Supermenką 2018″ otwierają nowy projekt muzyczny!

Jest świeżo, nowocześnie i zaskakująco…

Zapraszamy do obejrzenia efektów niezwykłej współpracy!
Dzisiaj premierę ma teledysk do utworu “Supermenka 2018″ w wykonaniu Kayah i KęKę.
Nie doszłoby do tego niecodziennego muzycznego spotkania gdyby nie projekt T-Mobile Electronic Beats POWROTY, który zapoczątkował tę współpracę.
“Supermenką 2018″ przedstawiamy jego pierwszą odsłonę!  Takich odświeżonych singli w ramach projektu będzie kilka. Jacy inni Artyście się w nich zaprezentują, to jeszcze tajemnica…

“Supermenka” to jeden z licznych wielkich przebojów Kayah. Nagranie to liczy sobie już ponad 20 lat. Oryginalnie ukazało się bowiem w 1997 roku na bestsellerowym albumie artystki “Zebra”. Kayah była autorką tekstu i muzyki do utworu, a także producentką nagrania. W “Supermence” wykorzystano fragmenty niezapomnianego szlagieru Stevie’ego Wondera “I Just Called To Say I Love You”. W klipie do utworu wystąpił sam Ice-T – legenda amerykańskiego gangsta rapu.

Nowa “Supermenka 2018″ to inne brzmienie, nowy tekst i świeże, bardzo zaskakujące podejście do tematu poruszonego przez Kayah lata temu…

 

 

KęKę o projekcie:
“Gdy tylko dostałem propozycję udziału w projekcie T-Mobile Electronic Beats POWROTY, aby odświeżyć wspólnie któryś z przebojów Kayah, nie zastanawiałem się ani chwili. Pierwszy kawałek, który przyszedł mi do głowy, to była właśnie “Supermenka”. Ten numer z 1997 roku, to chyba  moje pierwsze muzyczne wspomnienie z Kayah. Już nie pamiętam, czy to przez obecność Ice-T w klipie, czy może już wtedy w mojej 14-letniej głowie, kiełkowała myśl, że Supermenka widzi tylko jedną stronę medalu?.:). Chciałem zaprezentować swój punkt widzenia i cieszy mnie, że moja wizja i mój pomysł na utwór został przyjęty w 100%. No i ten listonosz… Nie mogło być inaczej (śmiech)”

Kayah o projekcie:
“T-Mobile Electronic Beats POWROTY to projekt, który od razu przypadł mi do gustu. Uwielbiam kiedy utwory dostają nowe aranże, nowe brzmienia i nowe życie. Wiecie doskonale, że kocham muzyczne eksperymenty. Długo poszukiwaliśmy odpowiedniego rapera. Kiedy zapoznałam się z twórczością KęKę, jego historią, metamorfozą, rozwojem i przede wszystkim utworami, z których płynie mądrość, trafność spostrzeżeń, ale też wielki dystans do siebie i świata, wiedziałam że to musi być on. Ogromnie ucieszyłam się kiedy przyjął moje zaproszenie do projektu i wybrał Supermenkę. A kiedy już go poznałam w studiu, wiedziałam, że zrobimy wspólnie wyjątkową rzecz. Myślę, że intuicja mnie nie zawiodła.”

Duet nietuzinkowy: Kayah – jedna z najważniejszych, najbardziej znanych i docenianych postaci polskiej sceny muzycznej i KęKę – raper, który w ciągu ostatnich 5 lat sprzedał ponad 200 tysięcy płyt. Kayah znana jest z tego, że uwielbia łączyć style, czerpać z różnych kultur i tradycji, eksperymentować i łączyć siły z innymi artystami, reprezentującymi różne gatunki muzyczne. KęKę z kolei zdecydowanie w swojej twórczości stawia na autorskie formy i niezbyt często mamy okazję słyszeć go w nagraniach z innymi twórcami.

Poszczególne kroki związane ze współpracą tej dwójki, ale też kolejnych Artystów zaproszonych do współpracy przy projekcie POWROTY, możecie śledzić na bieżąco w mediach społecznościowych (Facebook, You Tube, Instagram) T-Mobile Electronic Beats PL i portalu www.electronicbeats.pl,

T-Mobile Electronic Beats to międzynarodowy program muzyczny T-Mobile, gdzie obok najnowszych newsów muzycznych, informacji o wydarzeniach kulturalnych, pojawiają się materiały o podróżach, sztuce, technologii, modzie czy kuchni.